Академія знань

Мала приватизація. Замовнику

26 червня 2019

Створення об’єкта.

Зайти в особистий кабінет на вкладку аукціони, натиснути на кнопку “+” та в випадаючому списку вибрати “Об’єкт малої приватизації”.

Перевіряємо наявність об’єкту у реєстрі у випадку, якщо це не перше виставлення об’єкту на приватизацію (об’єкт заносився до Реєстру відповідно до попередніх рішень), у новому рішенні ФДМУ/Місцева Рада зобов’язаний (-а) вказати первинно присвоєний цьому об’єкту assetID. Відтак, при внесенні даних до Реєстру, за наявності assetID, уповноважена особа повинна використати існуючий актив. Конвертація значеня assetID у id задля передання даних до Реєстру відбувається на стороні майданчика.

Якщо об’єкта в реєстрі не виявлено, заповнюємо всі необхідні поля та завантажуємо документи. Після заповнення натискаємо “Далі”.

Потрапляємо на вкладку склад об’єкту приватизації, заповнюємо необхідні поля. Тиснемо “Зберегти”.

На даному етапі об’єкт створено як чернетку. Потрапляємо на вкладку редагування складу об’єкту приватизації де є можливість редагувати об’єкт, додати склад об’єкту, редагувати склад об’єкту, створити об’єкт в реєстрі. Для виходу з режиму редагування натиснути “Вийти з режиму редагування”.

Створити об’єкт у реєстрі можна як при редагування складу об’єкту приватизації так і в чернетках натиснувши кнопку “Створити об’єкт у реєстрі”.

Після внесення об’єкту в реєстр, об’єкт зникає з чернеток і з’являється в особистому кабінеті на вкладці “Продаю” зі статусом “Опубліковано. Очікування інформаційного повідомлення”.  Допоки до об’єкту не створено інформаційне повідомлення – його можна редагувати або виключити з переліку. На даному етапі можливо редагувати всю інформацію, яка була заповнена при створенні  об’єкту та завантажити документи в разі необхідності. Редагувати можна через кнопку “Дія”.

Інформаційне повідомлення.

Після винесення рішення про умови проведення аукціону по конкретному об’єкту та позасистемним затвердженням цього рішення, організатор об’єкту зобов’язаний оновити інформацію, що стосується цього об’єкту, та додати умови продажі цього активу.

Для створення інформаційного повідомлення необхідно перейти в розділ “Продаю” та натиснути на “Об’єкти МП”. Знайти потрібний об’єкт та натиснути “Дія” → “Створити інформаційне повідомлення”. Або натиснути на кнопку “+” та в випадаючому списку вибрати “інформаційне повідомлення”.

На даному етапі необхідно внести рішення про затвердження умов продажу(присутня можливість додати декілька рішень – натиснути “Додати рішення”). Є можливість зберегти в чернетку або одразу натиснути “Опублікувати інформаційне повідомлення”. 

Після успішної публікації, інформаційне повідомлення, знаходиться на вкладці продаю зі статусом “Публікація інформаційного повідомлення”. На даному етапі необхідно внести інформацію про умови продажу. Натиснути “Дія” →  “Редагувати”.

Система переводить на сторінку редагування інформації по аукціонам. 

Обов’язково редагувати аукціони з червоним індикатором. Після внесення інформації по аукціонам індикатор зміниться на зелений. Обов’язково до заповнення дата початку аукціону, цінові показники та банківські реквізити. Після заповнення інформації натиснути “Оновити аукціон”.

Обов’язково до заповнення тривалість періоду пропозицій для другого аукціону, якщо перший набуде статусу не відбувся. Натиснути “Оновити аукціон”.

Для третього аукціону  доступна можливість встановити кількість кроків зниження аукціону.

По закінченню редагування індикатори всіх трьох аукціонів стають зеленими і кнопка “Перевірити доступність об’єкту” стає доступною. Перевірити доступність об’єкту, також можна в особистому кабінеті “Продаю” натиснути “Дія” → “Редагувати” → “Перевірити доступність об’єкту”. При натисканні даної кнопки інформаційне повідомлення переходить в статус “Перевірка доступності об’єкту”.  Перевірка займає до 5 хвилин. Після перевірки інформаційного повідомлення – воно набуває статусу “Опубліковано”. Протягом 2 днів його можна редагувати або видалити скориставшись кнопкою “Дія” в особистому кабінеті. За умови, що редагування інформаційного повідомлення відбувається вперше, потрібно прикріпити документ “Рішення про внесення змін до інформаційного повідомлення”. На етапі редагування можна редагувати всю інформацію та завантажувати/оновлювати документацію до інформаційного повідомлення чи до аукціонів.

Після завершення періоду редагування інформаційне повідомлення перейде статус “Аукціон” та  буде створено першу процедуру. Робота з інформаційним повідомлення завершується на даному етапі.

Аукціон.

Аукціон в статусі прийняття заяв на участь. Доступна дія “Відміна аукціону” на всіх етапах, окрім термінальних статусів. В разі відміни будь-якого з аукціонів – інформаційне повідомлення буде відкріплене  від об’єкту. Також на поточному статусі можливо надавати відповіді на запитання якщо такі є через сторінку перегляду аукціону – вкладка “Запитання”.

Період кваліфікації.

В разі успішного проведення аукціону проводиться кваліфікація. Перейти в розділ “Продаю” та знайти необхідний аукціон. Перейти на сторінку перегляду аукціону, відкрити вкладку “Кваліфікація”.

В разі, якщо на кваліфікації один учасник – протягом 5 днів необхідно завантажити рішення про викуп або дискваліфікувати такого учасника. В разі, якщо необхідно дискваліфікувати учасника натиснути “Завантажити рішення про відмову у затвердженні протоколу” або “Завантажити акт про відмову учасника” та завантажити відповідний документ. На кваліфікацію потрапляє наступний учасник.

В разі, якщо необхідно кваліфікувати учасника натиснути “Опублікувати рішення про викуп“, завантажити відповідний документ та натиснути “Протокол затверджено“. 

Після чого кваліфікований учасник отримує статус переможця, аукціон переходить в статус “Очікується опублікування договору”. Для роботи з договорим переходимо на вкладку “договір” на сторінці аукціону.

В разі, якщо необхідно дискваліфікувати учасника натиснути “Завантажити рішення про відмову у затвердженні договору” або “Завантажити акт про відмову учасника” та завантажити відповідний документ.

В разі продовження кваліфікації учасника для завантаження підписаного договору натиснути “Завантаження договору та завершення аукціону”.

Після завантаження документу “Підписаний договір” – дискваліфікувати такого учасника вже буде неможливо! Додати документ та обрати тип “Підписаний договір”. Натиснути “Оновити договір”. Після завантаження договору необхідно встановити дату підписання та натиснути “Аукціон завершено. Договір підписано”. Аукціон набуває статусу “Аукціон відбувся”. На сторінці аукціону доступна кнопка “Історія аукціону”.

 

Укладання договору.

Після надходження інформації про договір (до 5 хв) з’являється повідомлення “Статус укладання договору: Очікується оплата” з посиланням на договір.

Скориставшись посиланням, або перейти в “Аукціони” → “Укладання договору” та вибрати в фільтрі “Мої договори”.

Знайти потрібний договір та перейти на сторінку перегляду. Відкрити вкладку “Періоди”. 

В разі, якщо оплата не була отримана – натиснути “Оплата відсутня” та завантажити документ якщо такий є.  Завантаження документів не є обов`язковою дією.

Для підтвердження отримання оплати натиснути “Оплату отримано за укладеним договором”. 

  • Заповнити поле `Дата отримання оплати`
  • Натиснути кнопку `Отримано оплату за укладеним договором`

Завантаження документів не є обов`язковою дією.

Статус укладання договору змінюється на ” Договір оплачено. Очікується наказ”. Для завантаження наказу про приватизацію на сторінці договору відкрити вкладку “Періоди”.

В разі, якщо наказ відсутній – натиснути “Наказ про завершення приватизації відсутній” та завантажити документ.

Для завантаження наказу натиснути “Приватизацію об’єкта завершена”.

  • Заповнити поле `Дата прийняття наказу про завершення приватизації`
  • Завантажити документ `Наказ про завершення приватизації`
  • Натиснути кнопку `Приватизація об’єкта завершена`

Заповнення поля “Термін виконання умов продажу” не є обов`язковою дією.

Період оскаржень.

Статус укладання договору змінюється на  “Період виконання умов приватизації (період оскарження)”. На сторінці перегляду договору відкрити вкладку “Періоди”. 

В разі, якщо умови продажу не було виконано – натиснути “Умови продажу не виконано” та завантажити документ якщо такий є.

В разі, якщо умови продажу виконано – натиснути “Умови продажу виконано”.

  • Заповнити поле `Дата виконання умов продажу`
  • Натиснути кнопку `Умови продажу виконано`

Завантаження документів не є обов`язковою дією.

Після чого статус укладання договору змінюється на  “Приватизація об’єкта завершена”.

Інформаційне повідомлення. Приватизація шляхом викупу.

У випадку якщо об’єкт приватизовано шляхом викупу необхідно перейти в розділ “Продаю” та натиснути на “Об’єкти МП”. Знайти потрібний об’єкт та натиснути “Дія” → “Об’єкт приватизовано шляхом викупу”.

Створюється інформаційне повідомлення (приватизація шляхом викупу) зі статусом “Публікація інформаційного повідомлення”.

Натиснути “Дія” →”Заповнити інформацію про умови продажу об’єкту“.

Заповнити дані цінові показники та банківські реквізити на які переможець аукціону перераховує кошти за придбаний об’єкт. Натиснути кнопку “Опублікувати“.

Статус об’єкту переходить в “Перевірка доступності об’єкту”. По закінченню перевірки статус об’єкту змінюється на “Інформаційне повідомлення опубліковано”.

За умови, що редагування інформаційного повідомлення відбувається вперше, потрібно прикріпити документ “Рішення про внесення змін до інформаційного повідомлення”.